


Dominio Vale do Mondego
The estate Dominio Vale do Mondego is situated directly near the river Mondego, in de Serra da Estrela , the largest Nature Park of Portugal. The estate consists of 6 Quinta’s, comprising 33,3 ha with pastures, wood, olive groves, orchards and vegetable and fruit gardens. A private dirt road leads to the estate, which is beautifully situated in a green, lush valley with broad terraces.
Op het Landgoed zijn 3 Quinta’s te huur, verspreid over het grote terrein, in een vrije, natuurlijke omgeving. Quinta do Rio (8 personen, geschikt voor 2 families) ligt direct bij de rivier, op eeuwenoude terrassen met privé zwembad. Quinta das Canas (4 personen) ligt hoger, met een prachtig uitzicht over de vallei. Casa das Pombas (vier personen) maakt deel uit van de Quinta da Portela, waar ook de Lagar is en de drie B&B-kamers met elk een eigen opgang (twee voor twee personen en een voor een persoon). Het kleinschalige kampeerterrein ligt tussen de olijfbomen en biedt uitzicht op de vallei van de rivier en het dorpje Faia. Er is een groot zwembassin (20 x 10 x 2 mtr) met water van de rivier en ook in de rivier zelf kan natuurlijk gezwommen worden. Elke dag komt de bakker langs met vers brood en er is een mooi panoramaterras.
Met een LandRover worden lange afstandswandelaars tot diep in het natuurgebied de Serra da Estrela gebracht. In de direct omgeving liggen historische dorpjes, met stille kernen en eeuwenoude kastelen. Op 12 km afstand ligt Guarda, de hoogstgelegen stad van Portugal, en tegelijkertijd de grootste stad van de Serra da Estrela, met stadspaleizen, stille pleinen, kerken en middeleeuwse huizen in de binnenstad. In 2012 wordt 3x een geheel verzorgde wandelweek georganiseerd, dwars door de Serra da Estrela.
General information
Languages spoken
Lodging
Selfcatering housingunit
Group accommodation
Nature camping
Food
Facilities
Campfire/barbecue
Horseriding
Open-air swimming pool
Guided excursions in the surroundings
Tours of the farm
Participation in daily farm-activities possible
Workshops and courses
Facilities and activities in the surroundings (< 15 km)
Bicycles for rent
Marked trails
Guided nature tours
Open-air swimming pool
Indoor swimming pool
Tennis court
Wintersports
Children
Small live stock for children
Playground
Open air children's pool
Highchair
Cot
Special target groups
Working on the farm (in exchange for board and lodging) possible
Member of WWOOF (Willing Workers On Organic Farms)
Pets allowed if agreed upon
Landscape characteristics
Farm production
A full-time farm
Organic or biodynamic farm
Pastural agriculture, Horticulture, Fruticulture, Stock breeding